Liga Name Team Short Legs
BZ 01 Gabriel Hallenberger Schabos 26ers 15
BZ 01 Kilian Schäfer Schabos 26ers 18
BZ 01 Justin van Raij Schabos 26ers 17
BZ 01 Jörg Feige Die Schlappen 17
BZ 01 Heiko Deutsch Die Schlappen 16
BZ 01 Butcher Junk Die Schlappen 16
BZ 01 Julian Rabe 3 Frische 17
BZ 01 Tobias Steller 3 Frische 15
BZ 01 Holger Pitters 3 Frische 17
BZ 01 Nico Schmitt 3 Frische 15
BZ 01 Sascha Henkel Pub Darts 15
BZ 01 Oliver Keßler Pub Darts 14
BZ 01 Stefan Hovecar Pub Darts 16
BZ 01 Andreas Konstanty Pub Darts 15
BZ 01 Jan Hesse Pub Darts 16
BZ 01 Philipp Scherer Pub Darts 16
BZ 01 Albert Mertins Full Bull 18
BZ 01 Manuel Schneider Full Bull 17
BZ 01 Lars Rüttger Full Bull 17
BZ 01 Christian Jacobi DC Hohenfels 15
BZ 01 Danny Rink DC Hohenfels 18
BZ 02 Domenico Vendola Black Birds 13
BZ 02 Moritz Lang Aeck Säcke 15
BZ 02 Nils Hermann Aeck Säcke 17
BZ 02 Mathias Naumann Aeck Säcke 17
BZ 02 Philipp Wagner Aeck Säcke 18
BZ 02 Thorsten Burger Kümmel Banditos 17
BZ 02 Lars Kungl Kümmel Banditos 13
BZ 02 Andreas Mergert Kümmel Banditos 16
BZ 02 Bence Hatos Kümmel Banditos 14
BZ 02 Andre Kosel Kümmel Banditos 17
BZ 02 Cali Betz Kümmel Banditos 17
BZ 02 Alex Klein DC Merlins 15
BZ 02 Kevin Karatas DC Merlins 18
BZ 02 Matthias Adler DC Merelins 15
BZ 02 Frank Patolla DC Merlins 18
BZ 02 Thorsten Eckhardt DC Merlins 18
BZ 02 Henrik Löw Oxis Hüttenteam 13
BZ 02 Patrick Tandler Oxis Hüttenteam 18
BZ 02 Mike Menzingar Oxis Hüttenteam 17
BZ 02 Thimo Frank El Clasico 18
A 01 Benjamin Hausschildt Odins Söhne 18
A 01 Björn Reinberger Odins Söhne 17
A 01 Sigurd Müller Team 18+8<24 16
A 01 Steven Weber Team 18+8<24 18
A 01 Ralf König Team 18+8<24 17
A 01 Daniel Knaupp Team 18+8<24 16
A 01 Patrick Bernert Dynamite Darts 16
A 01 Andre Bieker Dynamite Darts 17
A 01 Daniel Bösser The Magicians 16
A 01 Janek Cuccu The Magicians 17
A 02 Carsten Sausner Exselence 16
A 02 Janik Brössel Exselence 18
A 02 Torsten Scherer Chuck Norris 18
A 02 Andreas Köppl Chuck Norris 18
A 02 Ludwig Hoeck Daggis 16
A 02 David Muth RB Hohenfels 18
A 03 Sven Hölzel Bad Boys 17
A 03 Andre Theiß Bad Boys 18
A 03 Ernst Harapat Sherwood Fighters 13
A 03 Patrick Deg Sherwood Fighters 17
A 03 Kevin Gerlach Hüttenschänke 16
A 03 Dirk Strohbeck Hüttenschänke 18
A 03 Volker Krauskopf Holzheim 18
B 01 Hendrik Ochs drei heb auf 12
B 01 Niklas Döhne drei heb auf 12
B 01 Jona Ruppel drei heb auf 12
B 01 Sebastian Busch drei heb auf 7
B 01 Marie Krämer Don Promillo 11
B 01 Jan Sören Brühl Don Promillo 9
B 01 Manuel Trusheim Oh mein Kaninchen 9
B 01 Thomas Werner Oh mein Kaninchen 9
B 01 Eike Schmidt Oh mein Kaninchen 9
B 01 Carsten Fabisch Oh mein Kaninchen 10
B 01 Heiko Döpp TSV Glückslanzer 12
B 02 Sebastian Spindler Crazy Dart Projekt 11
B 02 Steffen Hensel Crazy Dart Projekt 7
B 02 Kai Deckmann Crazy Dart Projekt 11
B 02 kevin Matern Crazy Dart Projekt 12
B 02 Justin Lutt BVengers 14
B 02 Roman Minde Kümmel Banditos 3 11
B 02 Stefan Krämer Kümmel Banditos 3 12
B 03 Mathias Schleifer Trial by Darts 13
B 03 Jannis Radtke DC Michelbach 9
B 03 Daniel Schulze El Darto 11
B 03 David Sommer El Darto 9
B 03 Jan König El Darto 12
B 04 Marko Kießig Die Blindschleichen 9
B 04 Marc Hendrik Dickel Die Blindschleichen 11
B 04 Mike Domke Die Blindschleichen 13
B 04 Manfred Leimbach Die Pleitegeier 12
B 04 Mark Dietrich Die Pleitegeier 12
B 04 Matthias Simon Die Glücksritter 10
B 04 Tony Birk Die Glücksritter 8
B 04 Uwe Seidel Die Glücksritter 12
B 04 Holger Schwaiger Die Glücksritter 10
B 04 Daniel Mühlenberg Oxis Hüttenteam 2
12
B 04 Tobias Schulz Oxis Hüttenteam 2 9
B 04 Andreas Weisbrod Team Down Town 12
B 04 Michi Zinn Team Down Town 11
B 04 Thorsten Naute Team Down Town 14
B 05 Steffen Michalowski Die wilde Horde 1 9
B 05 Uwe Kirch Die wilde Horde 1 12
B 05 Stefan Schmidt Goud Stubb 12
B 05 Thomas Sauer Goud Stubb 2 8
B 05 Daniel Göppe Black Panthers 9
B 05 Max Metzler Black Panthers 11
B 05 Jamie Steinbrecher DC No Limits 8
B 05 Hans Martin Rusch DC No Limits 8
B 06 Kevin Rathgeber Highland Darters 8
B 06 Marco Arnold Highland Darters 8
B 06 Mario Machel Highland Darter 8
B 06 Jens Kurbatfinski Highland Darter 10
B 06 Jannik Vogler Donges Quitschboys 8
B 06 Ivo Plonka Quitschboys 12
B 06 Heiko Stanschuss Wilde Horde III
9
B 06 Thomas Fink Wilde Horde III 11
B 06 Detlev Schäfer Wilde Horde III 11
B 06 Markus Grebe FC Kombach Darts 8
B 06 Alexandra Geue FC Kombach Darts 14
B 06 Kalli Schäl Feuermelder 12
B 06 Holger Bärenfänger Feuermelder 10
B 06 Matze Hinrichs Feuermelder 11
B 06 Pascal Kuhn Darts n Roses 14
B 06 Joachim Wassermann Darts n Roses 12
C 01 Jens Werther Treffnix Damm 10
C 01 Matthias Wagner Pubsatt 12
C 01 Jenny Muckenschnabl Raben Team 12
C 02 Andreas Schmidt Double Trouble 11
C 02 Andreas Schreiner Double Trouble 14
C 02 Sven Schmitt Double Trouble 14
C 02 Elisa Schmitt Double Trouble 14
C 02 Immanuel Wieskamp Endgegner 15
C 02 Murat Demenci Freaky Minions 11
C 02 Brian Biemer Freaky Minions 13
C 02 Thomas Krayl Freaky Minions 8
C 02 Michael Starsch Triple Shooter 15
C 02 Gianluca Soro Triple Shooter 10
C 02 Christopher Abel Triple Shooter 9
C 02 Stefan Toran DC Bodenlos 9
C 02 Markus Spieß DC Bodenlos 12
C 03 Marcel Graf Black Arrows 12
C 03 Hans Haberecker Black Arrows

9

C 03 Tanja Bäcker Odins Erben 9
C 03 Sven Warnecke Odins Erben 12
C 04 jochen Achenbach Bullseye 10
C 04 Michael Schäfer Schabos 26ers III 10
C 04 Jessi Holzapfel Triple Nix(en) 12
C 05 Benjamin Schmidt DCTSVE 15
C 05 Torben Stein DCTSVE 10
C 05 Chris Seberg DCTSVE 11
C 05 Nico Henkel DCTSVE 9
C 05 Jan Seipp D Team 12
C 06 Michael Radtke The Searchers 10